BTK AKADEMİ WEB GİZLİLİK VE GÜVENLİK POLİTİKASI
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) bünyesinde kurulan BTK Akademi faaliyetlerini www.btkakademi.gov.tr web adresi üzerinden gerçekleştirmekte olup bu adresi ziyaret eden siz ziyaretçilerimizin bilgi güvenliği ve gizliliği BTK için büyük önem arz etmektedir. 
 
Gizlilik politikamız, kişisel verilerinizin BTK Akademi tarafından nasıl işlendiğini açıklamakla birlikte, bütün veri işleme senaryolarını içermemektedir. 

Kişisel veriler, tek başına ya da toplu olarak gerçek bir kişiyi tanımlamak üzere kullanılabilecek bilgiler anlamına gelmekte olup söz konusu veriler, web sitemize kayıt işlemi sırasında sadece sizin vermiş olduğunuz bilgi kapsamında temin edilir. Web sitemiz, hizmetlerimizle nasıl etkileşim kurduğunuzu kaydederek (Örn. Tanımlama bilgileri gibi teknolojileri kullanarak) ve cihazınızda çalışan yazılımdan kullanım verileri alarak da veri elde edebilir. Yasaların izin verdiği şekilde, halka açık ve ticari üçüncü taraf kaynaklardan da veri elde edebilir.  

Kişisel verileriniz aşağıdaki amaçlar doğrultusunda toplanabilir ve kullanılabilir. BTK Akademi, hizmetlerini teslim etme, etkinleştirme ve doğrulama, değişim isteklerinizi yerine getirme ve teknik destek sağlama, onayınızı alarak sizinle iletişime geçme, ilgilenebileceğiniz hizmetlerimiz hakkında bilgi verme, işletim sistemi ya da uygulama güncellemeleri veya yüklemeleri gibi önemli bildirimler gönderme, kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimi ve içerik sağlama, satış sonrası hizmetleri etkinleştirme, veri analizi ve araştırma yoluyla hizmetlerimizi geliştirme, bize hata raporları göndermeyi seçtiğinizde sorun giderme, geçerli yasal gerekliliklere, sektör standartlarına ve politikalarımıza uyma ve bunları uygulama işlemlerini yapabilir. 
 
BTK Akademi, kişisel olarak tanımlanabilir olmayan bilgileri de toplayabilir ve kullanabilir. Örneğin BTK Akademi, web sitesi ziyaretçi sayısı gibi istatistikleri toplar. Bu verileri, hizmetlerimizi iyileştirmek ve ihtiyaçlarınızı daha iyi karşılayabilmek amacıyla, kullanıcıların web sitemizi, hizmetlerimizi nasıl kullandıklarını anlayabilmek için toplar. 
 
Web sitemizin düzgün çalışmasını sağlamak için bazen bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza tanımlama bilgisi olarak bilinen küçük bir veri parçası yerleştirebiliriz. Tanımlama bilgisi, bir web sunucusu tarafından bilgisayara ya da mobil cihaza depolanan metin dosyasıdır ve tanımlama bilgisi içeriği, yalnızca kendisini oluşturan sunucu tarafından alınıp okunabilir. Diğer birçok web sitesi ya da internet servis sağlayıcısı gibi BTK Akademi de kullanıcı deneyimini iyileştirmek için tanımlama bilgilerini kullanır. Tanımlama bilgileri bu politikada belirtilmeyen bir amaç doğrultusunda kullanılamaz. 
 
Web sitemizde tanımlama bilgileri yanı sıra web işaretleri ve piksel etiketleri gibi diğer benzer teknolojileri de kullanabiliriz. Örneğin, BTK Akademi’nin size gönderdiği bir e-postada BTK web sayfalarından birine yönlendiren, tıklayarak açabileceğiniz bir URL yer alabilir. Bağlantıya tıkladığınızda BTK Akademi hizmetlerimize yönelik tercihlerinizi öğrenmemize ve müşteri hizmetlerimizi iyileştirmemize yardımcı olmak amacıyla ziyaretinizi izler. Etkinliklerinizin bu şekilde izlenmesini istemiyorsanız BTK Akademi posta listesi aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. 
 
BTK Akademi, geçerli yasalara uymak veya geçerli yasal işlemlere yanıt vermek amacıyla kişisel verilerinizi emniyet yetkilileri ve diğer devlet kurumlarına açıklayabilir. 
 
BTK Akademi’ye sunulan tüm kişisel verilerin doğruluğundan emin olmak sizin sorumluluğunuzdur. BTK Akademi, kişisel verilerin doğruluğunu ve bütünlüğünü korumayı ve verileri güncel tutmayı amaçlar.  BTK Akademi’ye sunulan tüm kişisel verilerin doğruluğundan emin olmak sizin sorumluluğunuzdur. BTK Akademi, kişisel verilerin doğruluğunu ve bütünlüğünü korumayı ve verileri güncel tutmayı amaçlar.  

Kişisel verilerinizin güvenliği Kurumumuz için önemlidir. Kişisel bilgilerinizi yetkisiz erişim, açıklama, kullanım, değişiklik, hasar veya kayıptan korumak amacıyla uygun fiziksel, idari ve teknik önlemler alınır. Yasalar gerekli kılmadığı veya zorunlu kalınmadığı sürece kişisel verilerinizi, yalnızca bu Politikada belirtilen amaç doğrultusunda gerektiği şekilde saklanır.  

Web sitemiz ve hizmetlerimiz öncelikle yetişkinler için tasarlanmıştır. Çocuklar, ebeveyn ya da vasi izni olmadan BTK Akademi hesabı oluşturmamalıdır. Ebeveyn izni olmadan bir çocuğun kişisel verileri toplanırsa verileri yalnızca yasaların izin verdiği şekilde, söz konusu çocuğun ebeveyn ya da vasilerinin açık izni alınarak ya da çocuğun korunması için gerekli olduğunda kullanır veya açıklanır. Bir çocuğun kişisel verileri ebeveynlerinden önceden izin almaksızın yanlışlıkla toplanırsa veriler en kısa sürede silinmeye çalışılır.  

Web sitemizde BTK Akademi tarafından işletilmeyen başka web sitelerine bağlantılar yer alabilmektedir. Bu web sitelerinden herhangi biri ziyaret edilirse, sitenin gizlilik ve diğer politikaları gözden geçirilmelidir. Diğer şirketlerin politika ve uygulamalarından Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu sorumlu değildir.  

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun gizlilik politikalarını değiştirmesinin mümkün olduğunu hatırlatır, bu nedenle Güvenlik ve Gizlilik sayfalarımızı düzenli olarak kontrol etmenizi öneririz.
 
 
BTK Akademi Web sitesinde yer alan metinler, resimler, çizimler, ses, animasyon, video dosyaları ile sitenin tasarımı, içeriği, imgeleri, kodları, algoritmaları, bileşenleri, yazıları ve her türlü görselleri ve benzeri her türlü kısmı üzerindeki her türlü hak, mülkiyet ve menfaat Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na aittir. Bu içerikler ticari amaçlı olsun veya olmasın, kısmen veya tamamen, kopyalanamaz, iletilemez, indirilemez, yüklenemez, satılamaz, kiralanamaz, lisansı verilemez, devredilemez, ifşa edilemez, gösterilemez, düzenlenemez, tersine mühendislik yapılamaz, yeniden derlenemez, kaynak kodu oluşturulamaz veya başka herhangi bir şekilde kullanılamaz.
 
Bu internet sitesindeki tüm ticari markalar ve logolar Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu veya üçüncü şahıslara aittir. Söz konusu ticari marka ve logolar, hak sahiplerinin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde kullanılamaz, kalıcı olarak indirilemez, kopyalanamaz veya dağıtılamaz.
 
Site ziyaretçileri, siteyi sadece kullanım koşulları altında belirtilen ve yasal sınırlar çerçevesinde internet sitesine erişmek veya sunulan hizmetlerden faydalanmak amacıyla ve sınırlı şekilde bir kullanım hakkına sahiptir. Bu kullanım hakkı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun ziyaretçiye lisans hakkı tanıdığı şeklinde yorumlanamaz.
 
BTK Akademi tarafından üçüncü şahıslara ait verilen bağlantılar, BTK Akademinin o siteyi ya da üçüncü şahıs sitesinde belirtilen ürün ya da hizmetleri onayladığı anlamına gelmez. Söz konusu içerik veya bağlantılardan dolayı sorumlu değildir. Üçüncü şahıslara ait söz konusu internet sitelerinin kullanımından kaynaklanan risk ve sorumluluk münhasıran kullanıcıya aittir.
 
İnternet sitesi ziyaret edildiğinde; sunucular tarafından standart olarak, ziyaretçinin internet hizmet sunucusu tarafından verilen IP adresi, siteye ulaşmadan önce bulunan internet sitesi, site üzerinden ziyaret edilen sayfalar, ziyaretin tarihi ve süresi kayıt edilir. Kişisel veriler ise ancak ziyaretçi tarafından girildiği takdirde kayıt altına alınır.
 
BTK Akademi, kişisel verilerin korunması ile ilgili yasal mevzuat kapsamında, kendisine başvuru yapıldığı takdirde, ilgili kişisel verilerin sisteminde kayıtlı olup olmadığı, kayıtlı ise hangi verilerin kayıtlı olduğu konusunda başvuru sahibini bilgilendirecektir. Başvuru sahibinin, kendi kişisel verilerini gözden geçirme, güncelleme veya silme hakkı vardır. BTK Akademi online eğitim platformuna kişisel verilerin işlenmemesi ile ilgili bir bildirim yapıldığı takdirde, BTK tarafından gerekli düzeltmeler yapılacaktır.