BTK Akademi;
  • Teknoloji trendlerine ayak uydura kayıt adına çağın nabzını yakalamak için yenilikleri takip eden ve uygulayan bir eğitim anlayışına sahiptir.
  • Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'ndan (BTK) gelen teorik ve pratik tecrübeye sahip bir akademidir,
  • Kalite anlayışını katılımcılarının beklentisinin ötesine yerleştirmiştir,
  • Profesyonel, genç ve dinamik eğitimcilere sahiptir,
  • İçeriğinde bir eğitim anlayışına sahiptir,
  • Modern çağın kâbusu siber saldırılara karşı, en iyi şekilde mücadele etmeyi amaç amaç edinmiştir.
 
Sertifika alabilmek için çevrimiçi ve sınıf içi eğitimlerin ikisini birden içeren programlardır.
Bilgi ve iletişim teknolojileri alanıyla ilgilenen herkes eğitimlerden faydalanabilir.
BTK AKADEMİ web sayfası kullanıcı adınızla veya e-devlet şifreniz olmadan da direkt olarak giriş yapıyor eğitimlerimize başlar.
BTK AKADEMİ 'de Bilgi ve iletişim teknolojilerini gözden geçirerek ve teknik eğitimler ve sertifika programları içerir. Bu eğitimlere sınıf içi eğitimler ve e-öğrenme yoluyla ulaşılabilir.
Sizleri yaşadığı problemleri en kısa sürede çözmek için sizden probleminizi bulabilirsiniz@hmb.gov.tr bekliyoruz bir açıklama yapmak postada ricatadır. Mailinizi teslim etmek sonra en kısa sürede sorunlarınız için çözüm üretmiş olacağız.
Sizleri yaşadığı problemleri en kısa sürede çözmek için sizden probleminizi bulabilirsiniz@hmb.gov.tr bekliyoruz bir açıklama yapmak postada ricatadır. Mailinizi teslim etmek sonra en kısa sürede sorunlarınız için çözüm üretmiş olacağız.
“1 Milyon İstihdam” adlı yazılım teknolojileri eğitim programımız TC Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Kurumumuz işbirliği ile düzenlenir. Konuyla ilgili en güncel ve güncel bilgi, https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/login adresinde yerlidir. Bu adrese tıklamanız için öncelikle siteye üye olmanız gerekir. Siteye üye olarak özgeçmiş için kullanın. Bu kılavuzu seçin indirerek seçindır.

BTK Akademi Online Eğitim Portalinde yer alan eğitimlerin hepsi için uzman eğitmenler tarafından hazırlanan zengin içerikli eğitimlerdir. Proje yazılımı, öncelikli olarak Eğitim Kataloğunda yer alan “Yazılım / Programlama Eğitimleri” başlığı altında yer alan eğitimleri izlemenizi öneririz. Portalde yer alan bütün eğitimlerden faydalanma ihtiyaçınız bulunmaktadır.

BTK Akademi Online Eğitim Portaline giriş için E - devlet şifreniz olmadan da sizler için yeni olarak geliştirdiğimiz
E-devlet şifreniz olmadan da portalimiz sizler için geliştirdiğimiz ikinci bir yöntemle giriş yapmak, eğitimlerimizin tadını çıkarabilirsiniz.
BTK Akademi Çevrimiçi eğitim Portalinde yer alan eğitimlerin portalde kalma süresi minimum 3 yıldır. Endişe etmesine gerek yok. Eğitimleri bu süre içinde gerekli zamanlanmıştır.

Aktif olabilmesi için sisteme giriş girişi gereklidir.
Buton Aktifleştirme

Mevcut bir ders videosu için izlenme süresi takip sistemi mevcut. Videoları atlatarak izlediğinizde doluluk oranını yakalamanız mümkün değil.
  • Yorumlar hakkında ilgili sorunuzu yazınız. Eğitmenlerimiz yorumlardaki soruları okuyarak sorularının olduğu her hafta Cuma günü cevaplandırılıyor.
  • Görselle birlikte açıklamalarınızla tarafımıza mail atabilirsiniz. Eğitmenimizin cevabı tarafınıza ileteceğiz.
BTK Akademi'ye mobil uygulama üzerinden de geçileceksiniz. Mobil uygulama kullanarak alınabilir sosyal medya hesaplarımız üzerinden duyuracağız. Lütfen sosyal medya hesaplarımızı takipte kalın.
Videoları indirme özelliği yer almaktadır.
BTK Akademi Online Eğitim Platformuunda yer alan eğitimlerimiz ücretsizdir.
Konuyla ilgili açıklamalara https://www.btkakademi.gov.tr/portal/cms/6gb açıklama yer içindir. Sorun yaşamaya devam edecek durumda gsm operatörünüzle iletişime geçeceğiz lütfen.
Eğitim tamamlayalım için kilitli olan videoların mutlaka izlenmesi gerekiyor.
Önceki videoyu izlemeniz gerekiyor.
Sadece Katılım Sertifikalı eğitimlerin sonunda sınav yer alıyor.
Sınava, eğitim tamamlanıyor sonra dilediğiniz tarihte ve zaman aralığında katılacaktır.
BTK Akademi Portali üzerinde bulunan katılım sertifikalı her dersin sınavına iki kez giriş hakkınız bulunmaktadır. Her yıl Ocak ve Temmuz aylarının tüm katılım sertifikası derslere yeni sınav atanır. Eğer daha önce son testinde başarısız olabilir.
Sınav soru sayısı ve süresi her eğitim için farklılıkları incelemek. İlgili bilgi (soru sayısı, süre vb.) Bulunmaktadır.
% 80 geçiş geçtiklerinde katılım sertifikası almaya hak kazanır.
Katılım sertifikalı olan eğitimlerin sertifikasını alabilmek için dersin sonunda bulunan son testten en az% 80 başarılı olmanız.
BTK Akademi Online Eğitim Platformu üzerinden alacağınız sertifikanın herhangi bir geçerlilik süresi vardır.
BTK Akademi Portali Üzerinden alacağınız Katılım sertifikası Ile Ilgili dersi tamamlayarak o Bu acısını sonundaki sınavı en az% 80 BTK Akademi Platformu Üzerinden aldığınız Katılım sertifikası www.1milyonistihdam.hmb.gov.tr adresinde oluşturuyoruz özgeçmişinize otomatik Olarak tanımlanıyor.
Online eğitim platformuunda sizlere daha iyi hizmet verebilecek için yenileme çalışmaları yapmaktayız. Çalışmalar bittiğinde sertifikalarınız yüklendiğini sosyal medya üzerinden yaptığımızın duyuru ile sizleri bilgi vereceğiz. Lütfen sosyal medya hesaplarımızı takipte kalın.

“Sertifikalarım” diye girerek sertifikanıza göre.
Buton Aktifleştirme

BTK Akademi Platformunda "Katılım Sertifikalı" ibaresi bulunanlar sertifikalı eğitimlerdir. Diğer eğitimlerin sertifikası kullanın. Katılım sertifikalı olan eğitimlerin sertifikasını alabilmek için dersin sonunda bulunan son testten en az% 80 başarılı olmalısınız.