logo

Datathon 2022
 • Google, Girişimcilik Vakfı ve Kişisel Verileri Koruma Kurumu ile birlikte düzenlediğimiz Veri Maratonu’nun ikinci aşaması olan Türkiye'de veri bilimine gönül vermiş herkese açık ve öğrendiklerini pratiğe dökme şansını yakalayacağı veri yarışmamız Datathon 2022 başlıyor!
 • BTK Akademi çevrim içi eğitim portali üzerinden tüm kayıtlı öğrencilere istatistik, veri bilimi, veri analizi, büyük veri, makine öğrenmesi, derin öğrenme, python programlama gibi konularda çeşitli eğitimler uzun bir süredir sunulmaktadır. Bu eğitimleri alan ve veri bilimi alanına giriş yapmak isteyen öğrenciler için Google, Girvak ve KVKK iş birliğiyle 2022 Veri Maratonu planlaması yapılmıştır. Maratonun ilk ayağında veri bilimi, makine öğrenmesi ve büyük veri ile ilgili 3 haftalık yoğun bir atölye gerçekleştirilmiştir. Bu atölye YouTube üzerinden canlı yayınlarla gerçekleştirilmiş olup, katılımcıların tekrar izlemesine ve pratik etmesine uygun bir şekilde formatlanmıştır. Hem atölye katılımcılarının hem de daha önceden BTK Akademi üzerinden ilgili eğitimleri tamamlayıp kendini geliştirmiş olan kişilerin, tüm teorik bilgilerini pratik etme becerisi kazandırmak için Veri Yarışması yani Datathon uygulamamızı gerçekleştiriyoruz. Yarışmamız boyunca veri biliminde öğrendiğiniz tüm bilgileri pratiğe dökerek iş hayatında karşınıza çıkabilecek problemleri simüle edip tecrübe edinmenize katkı sağlamayı amaçlıyoruz.
 1. www.btkakademi.gov.tr’ye giriş yap ve etkinlik.btk.gov.tr üzerinden Datathon 2022’ye başvur.
 2. Kaggle.com üzerinden düzenlenecek yarışmaya katıl.
 3. İlk 10 takım/birey arasına girerek komite değerlendirmesine dahil ol.
 4. İlk 3 takım/bireyden biri ol ve ödülünü kazan.
 • 18 yaşını dolduran herkes başvurabilir.
 • Kaggle üzerinden yapılacak olan yarışma sadece başvuru formunu dolduran takım/bireylere açık olacaktır. Yarışmanın davet linki başvuranlarla özel olarak paylaşılacaktır.
 • Yarışmaya bireysel ya da takım şeklinde katılmak mümkündür. Takımlar en fazla 3 kişi olabilmektedir.
 • Başvuru Süreci: 28 Şubat - 20 Mart 2022
 • Yarışma Süreci: 25 Mart - 30 Mart 2022
 • Komite Değerlendirmesi: 4-17 Nisan 2022